Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 3. - 4. 10. 2025
Prezident České republiky vyhlásil termín voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky na pátek 3. října 2025 od 14:00 do 22:00 hod. a na sobotu 4. října 2025 od 8:00 do 14:00 hod.
Voličem je
státní občan České republiky, který alespoň druhý den voleb dosáhl věku nejméně 18 let. Současně u něho nesmí být ve dnech voleb známy překážky výkonu volebního práva.
Obec Chrášťovice je rozdělena do 2 volebních okrsků. Přidělení občanů do volebních okrsků je podle místa bydliště.
Volič hlasuje v tom volebním okrsku, kde je přihlášen k trvalému pobytu a je zde zapsán ve stálém seznamu voličů. Hlasuje se i v zahraničí na zastupitelských a konzulárních úřadech ČR, kde jsou voliči zapsáni ve zvláštních seznamech voličů.
Volič, který nebude moci hlasovat ve svém volebním okrsku, v jehož seznamu je zapsán, může požádat o voličský průkaz.
Hlasování na voličský průkaz
O voličský průkaz máte možnost požádat ode dne vyhlášení voleb u obecního úřadu dle místa trvalého pobytu, popřípadě u zastupitelského úřadu. Žádost je možné podat osobně do okamžiku uzavření stálého, popřípadě zvláštního seznamu, nebo v listinné či elektronické podobě nejpozději 7 dnů přede dnem voleb příslušnému obecnímu úřadu, popřípadě zastupitelskému úřadu. Obecní úřad nebo zastupitelský úřad vydá voličský průkaz nejdříve 15 dnů přede dnem voleb.
V souvislosti s nadcházejícími volbami upozorňujeme na možnost využití přenosné hlasovací schránky. Zájemci se mohou hlásit na telefonním čísle - 730 700 217.
Členství v OVK
Zájemci o funkci člena okrskové volební komise se mohou hlásit u starostky obce na tel. 730 700 217.
- I. zasedání okrskových volebních komisí (dále jen OVK) se uskuteční - bude ještě upřesněno
- školení předsedů, místopředsedů a zapisovatelů se uskuteční ve čtvrtek 25. září 2025 (od 12.30 hod. prezentace, 13.00–16.00 hod školení) ve velkém sále MěKS
Delegovaní členové obdrží pozvánku prostřednictví sms zprávy. Účast členů na I. zasedání OVK je povinná, neboť skládají slib a losuje se předseda a místopředseda OVK.
Předsedovi okrskové volební komise přísluší za výkon funkce zvláštní odměna ve výši 2 200 Kč, místopředsedovi a zapisovateli okrskové volební komise ve výši 2 100 Kč a ostatním členům okrskové volební komise ve výši 1 800 Kč.